Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tajemny plan, czyli biblijna teoria spiskowa
Cytat:Rozumiem gdyby miał postawę: "Jestem Żydem Faryzeuszem i nie gniewajcie za moje poglądy." "Chcę Wam tylko przedstawić żydowskie spojrzenie i własne poglądy."

Ma przepraszać na każdym kroku za własne istnienie? Bardzo dobrze, że ironicznie punktuje. Dzięki temu ma jakąś szansę być zauważonym i nie stawia się od razu na przegranej pozycji.
Odpowiedz
Nie neguję, że to się może podobać. Ale wyraziłam własne zdanie. A poza tym nie zawsze chodzi o wygraną, czy przegraną. A większość dyskusje z Eliahu tak traktuje... Ale wolno im.

(2017-07-22, 10:02 AM)Powała napisał(a):
(2017-07-22, 12:11 AM)joann071 napisał(a): Być może pomyliłam osoby, bo ja się w nich już szczegółowo nie wczuwam. Mi wystarczy,, iż wiem, że są takie ruchy dziwne i na czym one polegają i że cały czas mutują w różne rodzaje.... Ktoś tu krytykował filmiki tego niepełnosprawnego pastora Justina Petersa. Sama słuchałam ich bardzo dawno i wiem, że może i można. się przyczepić. o jakieś kwestie, ale dla mnie te filmy są wartościowe,  bo w końcu dwóch potrzebujących chciało się skonfrontować z fałszywą uzdrowicielką i Ona przed nimi uciekła.  To niektórych zastanowi,  by się nie dali oszukać.

Ja bym się chciał skonfrontować z prawdziwą uzdrowicielką. Możesz mi kogoś polecić?
Cześć!
Nie mogę, bo nie chodzę na takie spotkania. A praktycznie każdy wierzący może być uzdrowicielem, jeśli się o to pomodli. Mój mąż modlił się kiedyś za niemowlę z bardzo niską wagą i było duże ryzyko śmierci po urodzeniu i ten chłopak ma już kilkanaście lat. Ale pewnie nie o takie coś Ci chodzi. Na yt są świadectwa uzdrowienia przez M. Zielińskiego z Jezus na Stadionie. Nie słuchałam tego, ale podobno są potwierdzone medycznie.  Ale popytaj na forach medycznych, czasami lekarze mówią o jakiś niewyjaśnionych uzdrowieniach. Na zasadzie ktoś miał, mieć dziś usuniętego guza a On wczoraj zniknął, bo ktoś służył modlitwą. Są też grupy, które chodzą z modlitwą po szpitalach. Pozdrawiam Shy
Odpowiedz
Zapomniałam dodać, ze prawie każdy uzdrowiciel ma swoich uzdrowionych ludzi, więc tak do końca nie da się chyba zweryfikować ich prawdziwości? Poza tym często są to spotkania zamknięte i nie każdy może tam wejść. Tak jest np.na spotkaniach katolickich. A więc Ty jako zwolennik Judaizmu czy ja nie moglibyśmy tam wejść. Niektóre spotkania są masowe typu płacisz bilet i wchodzisz. Chyba, ze Ci chodzi o uzdrowicieli niekoniecznie religijnych. Ale to inna bajka.
Odpowiedz
(2017-07-23, 03:50 PM)joann071 napisał(a): Chyba, ze Ci chodzi o uzdrowicieli niekoniecznie religijnych. Ale to inna bajka.

Chodzi mi o uzdrowienie : nie ma ręki - jest ręka. W każde inne uzdrowienie musiałbym komuś uwierzyć.
Odpowiedz
(2017-07-23, 07:25 PM)Powała napisał(a):
(2017-07-23, 03:50 PM)joann071 napisał(a): Chyba, ze Ci chodzi o uzdrowicieli niekoniecznie religijnych. Ale to inna bajka.

Chodzi mi o uzdrowienie : nie ma ręki - jest ręka. W każde inne uzdrowienie musiałbym komuś uwierzyć.

Właśnie w tym problem słyszy się o takich rzeczach w kazaniach. Ale nikt na oczy tego nie widział. A człowiek podobno może się wyleczyć umysłem, ale. kto udowodni, że umysł nie przeczuwa Boga? To są trudne sprawy, zarówno dla wierzących jak i dla ateistów..
Odpowiedz
(2017-07-20, 11:31 AM)joann071 napisał(a): Dzisiaj Fabian odkrył karty, już jawnie propaguje złote pyły i Toronto i jest mi z tego powodu kwaśno... Mimo, że oglądałam go na zasadzie obserwacji, co z tego wyniknie... Nawet te jego argumenty przeciwko kultom katolickim, nic nie są warte, bo katolik zapyta: Czemu mam wierzyć naukom takiemu, jak inni? Naprawdę mu kibicowałam, choć wiadomo, że nikt nie ma pełnego poznania i kolejna kicha Sad Kolejny dowód, że zawsze lepiej słuchać Boga niż ludzi.

Nie bardzo rozumiem, dlaczego katolik miałby zadawać takie pytanie... Przecież oni szukają takich, którzy pasują do ich światopoglądu, a nie takich, którzy się czymś różnią od wszystkich pozostałych. Takie pytanie to może zadawać ktoś, kto ma już wątpliwości co do słuszności całego swojego światopoglądu.
„Szlachet­ny człowiek wy­maga od siebie, pros­tak od innych.”
Kong Qiu znany jako Konfucjusz
Odpowiedz
(2017-07-24, 05:00 PM)Młodszy brat Szefa napisał(a):
(2017-07-20, 11:31 AM)joann071 napisał(a): Dzisiaj Fabian odkrył karty, już jawnie propaguje złote pyły i Toronto i jest mi z tego powodu kwaśno... Mimo, że oglądałam go na zasadzie obserwacji, co z tego wyniknie... Nawet te jego argumenty przeciwko kultom katolickim, nic nie są warte, bo katolik zapyta: Czemu mam wierzyć naukom takiemu, jak inni? Naprawdę mu kibicowałam, choć wiadomo, że nikt nie ma pełnego poznania i kolejna kicha Sad Kolejny dowód, że zawsze lepiej słuchać Boga niż ludzi.

Nie bardzo rozumiem, dlaczego katolik miałby zadawać takie pytanie... Przecież oni szukają takich, którzy pasują do ich światopoglądu, a nie takich, którzy się czymś różnią od wszystkich pozostałych. Takie pytanie to może zadawać ktoś, kto ma już wątpliwości co do słuszności całego swojego światopoglądu.

Ty Bracie mówisz o sytuacji codziennej a ja mówię o takiej gdy ktoś chciałby podzielić się z katolikiem filmikami przeciwko czczeniu Maryi. On łatwo może zaatakować Fabiana, bo jego nauki są momentami nie jasne i to czyni fakty nawet prawdziwe, wątpliwym dowodem na mylny i niemiły Bogu kult Matki Boskiej itp.
Odpowiedz
@joann071
Skąd wniosek, że czczenie Maryi jest Bogu mniej miłe chociażby od czczenia Jezusa? Albo odwrotnie: czy czczenie Jezusa jest Bogu miłe?
Z tego co zdążyłem się zorientować to kult Syna Bożego jest Ci bardzo bliski a Marii nie. Kilka razy przewinęło się w Twoich wypowiedziach przekonanie o boskości Jezusa.
Jakie różnice - wg Ciebie - między czczeniem Jezusa a Marii sprawiają że jedno miałoby być Bogu miłe, a drugie nie?
Odpowiedz
(2017-08-18, 09:41 PM)Daniel napisał(a): @joann071
Skąd wniosek, że czczenie Maryi jest Bogu mniej miłe chociażby od czczenia Jezusa? Albo odwrotnie: czy czczenie Jezusa jest Bogu miłe?
Z tego co zdążyłem się zorientować to kult Syna Bożego jest Ci bardzo bliski a Marii nie. Kilka razy przewinęło się w Twoich wypowiedziach przekonanie o boskości Jezusa.
Jakie różnice - wg Ciebie - między czczeniem Jezusa a Marii sprawiają że jedno miałoby być Bogu miłe, a drugie nie?

Nie wiem, czy piszesz jako katolik, czy jako ktoś inny. Rzeczywiście nie jestem za czczeniem Marii, bo interesowałam się tym tematem i tu zgadzam się z wykładem Fabiana na ten temat. Pan Bóg jest Bogiem zazdrosnym. A zobacz ile w kościele jest świąt Maryjnych, a ile dotyczących samego Boga? Kościół katolicki kieruje się ludzką logiką, w sensie takim, że musi nadawać tytuły i funkcje, bo im się nie mieści w głowie, że Maria była pobożną kobietą i Pan Bóg nie potrzebował nadawać kultu, by wiedziała, że jest Wybrana. A z drugiej strony gdyby taki kult miał być, czy nie byłby wspomniany w Ewangelii? A tak mówiąc współcześnie i praktycznie: Zastanów się Danielu, czy gdyby Maria mogła pojawić się na Ziemi jako osoba, a nie zjawa, czy weszłaby jako kochająca Boga do świątyni z figurami? I to jeszcze niby jej własnymi? Mamy jedynego pośrednika Jezusa i tylko ludzka pycha doprowadziła do różnic na temat jego boskości lub nie. Chodzi mi przede wszystkim o spory teologiczne między nie żydami... 
Byłam katoliczką i wiem, że wielu ludzi modli się do Maryi w dobrej wierze, ale jak się przemyśli i pozna pewne sprawy, to się rozumie, że Bóg tego nie chce. Poza tym zbyt często sugeruje się katolikom, że skoro ktoś nie modli się do Matki Boskiej, to nie kocha i nie szanuje Matki Jezusa, a to nie prawda. Pozdrawiam.
Odpowiedz
@joann071
Co do kultu Marii to się z Tobą zgadzam. Jak słusznie zauważyłaś Bóg przedstawiany jest w Biblii jako zazdrosny (2Moj 34:14).
W Izajasza 42:8 można przeczytać jeszcze mocniejsze słowa: "Ja, któremu na imię jest Jahwe, chwały mojej nie odstąpię innemu ani czci mojej bożkom."

Ciekawe pytanie zadałaś: "Zastanów się Danielu, czy gdyby Maria mogła pojawić się na Ziemi jako osoba, a nie zjawa, czy weszłaby jako kochająca Boga do świątyni z figurami? I to jeszcze niby jej własnymi?"
Po zastanowieniu się...zgodnie z tym jak ja rozumiem to w jaki sposób przedstawiono osobę Marii w Biblii, to była by tym albo zażenowana i zgorszona albo wręcz oburzona. Nie zaakceptowała by tego tylko raczej omijała takie miejsce szerokim łukiem albo zrobiła by rozróbę podobną do tej jaką zrobił Jezus w świątyni wyrzucając handlarzy. Tak to widzę.
Uważam że kult wszelkiego stworzenia jest dla Boga obrzydliwością i jest wiele przykładów w Biblii opisanych gdy wierne Bogu osoby nie akceptowały tego.

Dlatego zastanawiam się dlaczego w kontekście tego tak powszechne jest wśród mówiących do Jezusa "Panie, Panie" równanie pozycji Syna - mimo iż najważniejszego i pierworodnego to w końcu i tak jednak stworzenia Bożego - z pozycją Boga? Albo nawet stawianie Jezusa wyżej niż Boga? Nie widzisz w tym podobnych mechanizmów jak w przypadku kultu Marii?
Parafrazując Twoje pytanie, zastanów się co by poczuł - i jak by się zachował - Jezus gdyby wszedł do świątyni w której jest pełno Jego wyobrażeń, a punktem centralnym (i chyba najświętszym?) jest miejsce gdzie oddaje się cześć narzędziu na którym miałby umrzeć? Obojętnie czy to z przymocowanym do niego ciałem wykonanym z jakiegoś tworzywa czy też nie.
Dziwne, że tak powszechna wśród uważających się za chrześcijan jest postawa, którą wyrażają czy to słowem czy czynami: "nie jestem czcicielem Boga, jestem czcicielem Jezusa" I widać to nie tylko wśród katolików.
Jezus zapowiedział, że tak będzie i powiedział też jaki ma do tego stosunek: np: Mat 7:21-23.
Powinno to dać do myślenia.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości