Ankieta: Czy ta argumentacja cię przekonuje
Tak
0%
0 0%
Nie
0%
0 0%
Razem 0 głosów 0%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trójca święta
Ostatnio dużo myślałem na temat trójcy świętej i doszedłem do takich wniosków. Proszę jeżeli gdzieś się pomyliłem, nagiąłem jakieś fakty, użyłem złego porównania itd to mnie poprawcie. No to lecimy z tematem!!!

Bóg ojciec Bóg ojciec objawił się jako Jahwe. Nie jest człowiekiem przez co nie chciał rozmawiać z grzesznymi ludźmi,{Tak samo jak mąż nie chce rozmawiać ze swoją żoną jeżeli ta jest prostytutką Oz 1:2.} ale krew Jezusa Chrystusa nas przed nim usprawiedliwiła i możemy się do niego zwracać przez naszego pośrednika Jezusa Chrystusa. Stworzył świat Rdz 1. On stwarza dobro i zło, pomyślność i niedolę ponieważ panuje i tak samo jak król w monarchii absolutnej może robić to co chce. Iz 45, 7

Jezus został zrodzony z Boga ojca i Był swego rodzaju ”Furtką awaryjną” Jahwe nie chce go wysłać aby ten zginą. Dlatego zawiera z ludźmi wiele przymierzy {Przymierze z Adamem i Ewą, Z Noem, Z Abrahamem, i Z narodem wybranym, ale każde okazuje się za trudne dla ludzi.} Jezus istnieje od zawsze J 8, 58 lecz nie zawsze był człowiekiem. Z tego też powodu wyznaczał arcykapłanów {ponieważ arcykapłan musiał być człowiekiem.} Kiedy Jezus się narodził sam przeją tą rolę. {Lecz żydzi tego nie uznali.} Człowiek to 50g brązowego cukru a Bóg to 50 g białego cukru. W takim przypadku Jezus ma 100g dwóch rodzajów cukrów. {Muł natomiast to 25g cukru konia i 25 g cukru osła przez co ma braki np. bezpłodność u samców. Jezus nie ma takich braków.}Jezus Jest osiągalny dla człowieka gdyż on i my to jeden „Gatunek”. Powinniśmy się do niego modlić bo to on włada nad ludzkością Ps 110 i sam nie zabrania żeby mu się kłaniano Mk 5,21-22. Jezus jest naszą bramą przez którą dostaniemy się Nowego Jeruzalem Ap 10, 1-10. Jezus i Jahwe to nie ta sama osoba więc czemu Jezus mówi "Ja i ojciec jedno jesteśmy"? J 10,30. Moim zdaniem chodzi tu o jeden niezwykły"Gatunek". Gdyż J 14, 7-10 Mówi, że ojciec jest w Jezusie a Jezus w Ojcu. Co w tym takiego niezwykłego? Ja mogę powiedzieć "Kto mnie widział widział człowieka." Lecz nie mam takich samych poglądów jak wszyscy ludzie. A Jezus Chrystus i Jahwe mają takie same poglądy. Więc czy Jezus ma wolną wolę? Tak gdyż świadomie postanowił czynić wolę swego ojca i nie dał się zwieść szatanowi. Mk 1, 12-13

W biblii mamy 3 określenia na grzech Wj 34, 6-7 {W tym miejscu biblia gdańska najlepiej oddaje sens wypowiedzi}
nieprawość – skutki np. pijaństwa – tym się nie będziemy zajmować
Przestępstwo– Świadomy bunt, Występek, bluźnierstwo
Grzech – chcemy dobrze, ale nam nie wyszło
Duch święty istnieje od zawsze Rdz 1,2. Został zrodzony po to by nam pomagać/żebyśmy zawsze mieli Boga przy sobie. Jest to „3” Bóg. Jest naszym obrońcą pomaga nam w rozmowie na tematy religijne i w innych pracach Wj 35, 31-34 {sprawia, że możemy prorokować itd. 1 Sm 10,6} Duch święty jest swego rodzaju namiestnikiem na ziemi którego ustanowił Jezus Dz 1, 1-2 i tak jak namiestnik ma pełną władzę nad ludem tak on ma pełną władzę nad nami. Jest całkowicie poddany ojcu i synowi i jak oni mu coś nakażą to on to zrobi {przez to jest jednością z Jahwe i Jezusem} Lb 11, 16-17. Nie wiemy dokąd prowadzi nas duch święty, widzimy tylko jego efekty J 1, 5-8{Polega to na tym, że jak gramy z kimś w szachy to nie wiemy o czym ta osoba myśli nawet nie wiemy czy chce nas zamatować bo nie siedzimy jej w głowie. Widzimy tylko skutek jego decyzji {ruszone pionki}}. Bluźnierstwo przeciwko duchowi świętemu to świadomy bunt i mówienie o nim nieprawdy,{Nie liczy się kiedy powiemy to przez sen lub powie to nieświadome dziecko.} to nie będzie odpuszczone Mr 3, 28-30 Jednak Faryzeusze nie dopuścili się tego grzechu gdyż Jezus ich nie przeklną. Mówili bowiem przeciwko temu co duch święty czyni. Tak samo jak powiedzenie, że ja wykonałem brzydki stolik nie jest obrażeniem mnie tylko obrażeniem tego stolika {przyjmijmy na tą potrzebę, że stolik ma uczucia} Więc czy jesteśmy w stanie zbluźnić przeciwko duchowi świętemu? Tak gdyż mogę powiedzieć „Janek jest złodziejem” Jeżeli nie jest złodziejem to ubliżyłem autorytetowi Janka a wiemy że Duch święty NIE JEST taki. Od bluźnierstwa/świadomego buntu oddzielić także musimy coś co w biblii określane jest słowem „grzechem” chodzi tu o takie zjawisko, że chcemy dobrze, ale nam nie wyszło. To może być odpuszczone ponieważ Jezus mówi o bluźnierstwie/świadomym buncie/przestępstwie. np. mówimy Duch święty jest... i wpada nam do głowy jakieś słowo... „grzeszny” i przez przypadek to powiemy. W takim wypadku Bóg nam przebaczy. Bo to nie jest jakiś urzędnik w ZUS-ie. Zastanówmy się dlaczego przestępstwo przeciwko duchowi świętemu nie będzie odpuszczone. Odpowiedź jest na to prosta ponieważ Jahwe zabił ludzi w potopie Jezus wygonił kupców ze świątyni{oczywiście ci ludzie zasłużyli sobie na to} a Duch święty nigdy nic złego nie zrobił, nie zesłał żadnej plagi ani nic takiego. Nie jesteśmy w stanie go zobaczyć, ale ten w nas działa. Tak samo jak różne bakterie które wspierają nasz organizm tak duch święty żyje z nami w pewnej symbiozie. Ukazał się także podczas chrztu Jezusa Mt 13, 17

Podsumowując Duch święty, Jezus i Jahwe to nie ta sama osoba. Są to 3 różne osoby które mają takie same poglądy co czyni ich jednością. Jezus jest Bogiem Jahwe jest Bogiem i Duch Święty jest Bogiem.

Przemyślenia Jakuba Łuniewskiego, Pokój piszącemu i Pokój czytającemu.
Odpowiedz
Robić ankietę o trójcy? Tyż dobrze, tego jeszcze nie byłoSmile
+
10 do XP
Aha, Jezus rozmawiał z prostytutkami też, z celnikami, z kolaborantami, a nawet z ludźmi z innych narodowości i generalnie z grzesznikami...
Mam naśladować Jezusa czy Twoja interpretację Ozeasza?
Odpowiedz
(2018-06-17, 10:58 AM)Gerald napisał(a): Robić ankietę o trójcy? Tyż dobrze, tego jeszcze nie byłoSmile
+
10 do XP
Aha, Jezus rozmawiał z prostytutkami też, z celnikami, z kolaborantami, a nawet z ludźmi z innych narodowości i generalnie z grzesznikami...

Oczywiście że należy naśladować Jezusa Mt 4, 19-20 Mt 16, 24. Cała biblia się na tym opiera. Tu tylko 2 przykłady. Mamy chodzić za Jezusem! Tak samo jak małe dziecko uczy się odruchów i nawyków swoich rodziców a nie nawyków swojego psa i tak samo my mamy naśladować Jezusa {"Z naszego gatunku"} a nie Jahwe z "innego  gatunku."
Odpowiedz
Chciałbym się ustosunkować do argumentu z J 1, 5-8 zbyt daleko idące wnioski wyciągnąłem i uważam, że ten argument jest głupi. Bo w ogóle nie odnosi się do osoby ducha świętego.
Odpowiedz
Generalnie przyjmujemy, że nie dyskutujemy sami ze sobą. Ja tak przyjmuję. Jak masz uwagi do swojego wpisu po prostu go zedytuj, zamiast siebie rugać.
Ale, że ruganie siebie jest całkiem dobre czasami, to fajnie, że przyznajesz się do błędu
Szacunek, nie każdy to potrafi. Powiem więcej, mało kto to potrafi...
Odpowiedz
(2018-06-17, 03:23 PM)Tizment.90 napisał(a):
(2018-06-17, 10:58 AM)Gerald napisał(a): Robić ankietę o trójcy? Tyż dobrze, tego jeszcze nie byłoSmile
+
10 do XP

Oczywiście że należy naśladować Jezusa Mt 4, 19-20 Mt 16, 24. Cała biblia się na tym opiera. Tu tylko 2 przykłady. Mamy chodzić za Jezusem! Tak samo jak małe dziecko uczy się odruchów i nawyków swoich rodziców a nie nawyków swojego psa i tak samo my mamy naśladować Jezusa {"Z naszego gatunku"} a nie Jahwe z "innego  gatunku."

Bardziej chodziło mi o to, że utożsamiasz Boga z Ozeaszem, którego zdaniem Bóg nie chciał gadać z grzesznikami.
Skoro Jezus to Bóg to też nie chciałby gadać z grzesznikami.
A gadał.
Generalnie gadał głównie z grzesznikami i ich chciał Bogu zwrócić. Ciekawe czemu
Odpowiedz
Jak mówiłem ten wątek nie oddaje już moich poglądów.
Odpowiedz
To dobrze. Ale oddaje poglądy wielu.
Czasami dobrze sobie zrobić wiwisekcję. nie martw się. Ja zmieniam poglądy częściej niż krowa. hmmm to chyba nie komplement
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości