Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kult Maryi = Aszera?
Zapraszam do przeczytania artykułu.
[size=large]Zacznijmy od tego, że Bóg jasno zabronił czcić Aszery i innych bogów i karał za to śmiercią Pwt 16,21-22 i Pwt 17,2-5. Co to ma wspólnego z kultem Maryi??? Otóż to, że Aszera jest nazywana „Królową nieba” księga Jeremiasz. {5 Tajemnica Chwalebna Kościoła katolickiego{KK} ”Ukoronowanie najświętszej Maryi na królową NIEBA i ziemi”}

Zacytuję teraz teks piosenki {KK} „Czarna Madonno”
O pozwól czarna madonno w ramiona twoje się skryć.
W jej ramionach znajdziesz spokój i uchronisz się od zła.”
A co na to biblia??? {Przypominam, że bóg tworzy zło Iz 45,7}
Czy może człowiek ukryć się w zakamarkach,
Tak bym go nie widział? - wyrocznia Pana.
Czy nie wypełniam nieba i ziemi? Jr 23,24

Katolicy mówią, że kult Maryi nie wpływa na czczenie Boga. A co na to biblia??? „Synowie zbierają drewno, ojcowie rozpalają ogień, a kobiety ugniatają ciasto dla królowej nieba a nadto wylewają ofiary z płynów dla obcych bogów by mnie obrażać.” Jr 7,16-20

Katolicy też mówią, że modlenie się do Maryi daje im szczęście/pomyślność. {Jan Paweł drugi swoje ocalenie w zamachu przypisywał Maryi} A co na to biblia??? „Od czasu, gdy zaprzestaliśmy składać królowej nieba ofiary kadzielne i płynne, cierpimy niedostatek wszystkiego i giniemy od miecza lub głodu ” Jr 44, 15-19.

Katolicy mają jeszcze dwa argumenty 1 to to, że papieże czczą Maryję a tak wielkie osoby przecież nie mogą się mylić. Otóż nawet Salomon {najmądrzejszy człowiek swoich czasów a kto wie czy nie w ogóle.} Zaczął oddawać cześć Asztarte/Aszerze.
2 To to, że w biblii nigdzie nie ma wprost powiedziane, że Aszera to królowa nieba. Mają tu rację królowa nieba może być zupełnie innym obcym kultem{Większość historyków uważa, że Aszera była utożsamiana z królową nieba{zajrzyjcie na wikipedie}}
Aszera czy królowa nieba to i tak obcy i niebiblijny kult!

Polecam zobaczyć fragmenty które cytuję gdyż cytowałem zawsze tylko jeden werset. 
Jeżeli ktoś twierdz, że kult Maryi jest biblijny niech to napisze {tylko niech poda argumenty i wersety z biblii.}

Jakub Łuniewski
Pokój piszącemu i pokój czytającemu. Niech Bóg uchroni nas od fałszywych bóstw.
Odpowiedz
No dobrze, tyle że Aszera ciągle jest drewnianą figurką ulepioną ludzkimi rękami. To jak niby Pinokio działa na tyle skutecznie, ze sporo ludzi utożsamia to z Bogiem z Bibli i Marią, matką Jezusa?
Chodzi mi o taki konkret.
Figurki nie działają. Maryja działa , skutecznie. Jak to tlumaczysz
Odpowiedz
(2018-06-22, 11:01 PM)Gerald napisał(a): No dobrze, tyle że Aszera ciągle jest drewnianą figurką ulepioną ludzkimi rękami. To jak niby Pinokio działa na tyle skutecznie, ze sporo ludzi utożsamia to z Bogiem z Bibli i Marią, matką Jezusa?
Chodzi mi o taki konkret.
Figurki nie działają. Maryja działa , skutecznie. Jak to tlumaczysz

Dwa proste argumenty.
1 Po pierwsze zacytuję fragment swojego tekstu. Katolicy też mówią, że modlenie się do Maryi daje im szczęście/pomyślność. {Jan Paweł drugi swoje ocalenie w zamachu przypisywał Maryi} A co na to biblia??? „Od czasu gdy zaprzestaliśmy składać królowej nieba ofiary kadzielne i płynne, cierpimy niedostatek wszystkiego i giniemy od miecza lub głodu” Jr 44, 15-19. 
Ludzie bardzo często sobie coś wmawiają.
2 Po drugie {Bardziej sensowne wytłumaczenie} wątpię żeby aszera była tylko drewnianą figurką. Dla nieczystych duchów łatwością jest udawać bożków/Maryję. Robią to po to by odciągnąć ludzi od Boga. Szatan nie ma nic do stracenia Bóg i tak mu nie wybaczy.{o szatanie szykuję kolejny artykuł }
Odpowiedz
Nie wierzysz Bogu?

Bóg wyraźnie mówi, że nie ma innych bogów
Po drugie oświadcza, że wszystko inne w co wierzymy to tylko nieme golemy,.
A ty mi tu o duchach nieczystychWink Ktoś tu się rozjeżdża
Aha i postaraj się złożyć czcionkę do kupy bo będę to musiał jakoś edytować, a nie chcę mi sięWink
Odpowiedz
(2018-06-23, 12:18 AM)Gerald napisał(a): Nie wierzysz Bogu?

Bóg wyraźnie mówi, że nie ma innych bogów
Po drugie oświadcza, że wszystko inne w co wierzymy to tylko nieme golemy,.
A ty mi tu o duchach nieczystychWink Ktoś tu się rozjeżdża
Aha i postaraj się złożyć czcionkę do kupy bo będę to musiał jakoś edytować, a nie chcę mi sięWink

Chciałbym wiedzieć w którym fragmencie Bóg mówi o "niemych golemach". W dodatku Szatan przychodzi do Ewy pod postacią węża więc czemu nie miałby przyjść pod postacią Maryi???
Odpowiedz
"Ja tworzę światło i stwarzam ciemności, sprawiam pomyślność i stwarzam niedolę. Ja, Jahwe czynię to wszystko" (Iz 45:7).

"Czyż dmie się w trąbę w mieście, a lud się nie przelęknie? Czyż zdarza się w mieście nieszczęście, by Jahwe tego nie sprawił?" (Am 3:6).

"Dał Jahwe i zabrał Jahwe. Niech będzie imię Jahwe błogosławione" (Job 1:21)

"Dobro przyjęliśmy z ręki Boga. Czemu zła przyjąć nie możemy?" (Job 2:10)

"Ja jestem Jahwe, i nie ma innego (hebrajskie słowo oznaczające "Boga" znaczy moc) poza Mną nie ma boga" (Iz 45:5).

"Czy jest jaki bóg oprócz Mnie? Albo jak skała? - Ja nie znam takiego" mówi Bóg (Iz 44:8)

"Widziałeś to wszystko, byś poznał, że Jahwe jest Bogiem, a poza nim nie ma Innego" (Pwt 4:35)

Gdzie tu miejsce na Maryję i inne Aszery?
Aha, Jeremiasza którego cytujesz nie znały te kobietki, które tak mówiły bo prawdopodobnie wtedy jeszcze nie został spisany.
jak to ktoś powiedział parafrazując" prorocy w domu swoim zbyt dobrze nie mają"
Odpowiedz
W tych wszystkich cytatach Bóg mówi o tym, że może robić to co chce i nikt nie ma takiej mocy jak on. {nikt go nigdy nie pokona.} Więc jeżeli twierdzisz, że Bóg tworzy całe zło to wynika z tego, że ja kopiąc kogoś nie robię nic złego bo to  Bóg czyni zło.{zgadzam się z tym, że Bóg tworzy zło żeby nie było nieporozumień.} Ale każdy z nas ma jakąś moc sprawczą i odpowiada za swoje czyny. Szatan natomiast chce aby ludzie nie byli podporządkowani Bogu.
A i odpowiedz mi. Szatan przychodzi do Ewy pod postacią węża {Rdz 3,1} więc czemu nie miałby przyjść pod postacią Maryi żeby dalej odciągać ludzi od Boga.
Odpowiedz
(2018-06-23, 10:55 AM)Tizment.90 napisał(a): W tych wszystkich cytatach Bóg mówi o tym, że może robić to co chce i nikt nie ma takiej mocy jak on. {nikt go nigdy nie pokona.}
Ok, nie wiem, co prawda, gdzie to widzisz w tekście, ale ok, możesz interpretować, jak uważasz

Cytat:Ale każdy z nas ma jakąś moc sprawczą i odpowiada za swoje czyny. Szatan natomiast chce aby ludzie nie byli podporządkowani Bogu.
Z pierwszym zdaniem zgadzam się w pełni to od nas zależy, jak żyjemy, co robimy, czy przeżyjemy życie z Bogiem czy bez Niego. I dlatego uważam, że Szatan nie ma tu nic do gadania.

Parafrazując tytuł filmu, moim zdaniem "Wszyscy jesteśmy Szatanami" bo wszyscy jesteśmy "przeciwnikami" Boga i zazwyczaj coś musi wydarzyć się w naszym życiu, aby zacząć Go szukać, a tym, którzy szukają, Bóg daje się odnaleźć

Wąż moim zdaniem jest alegorią przedstawioną po to, aby Ewa nie gadała sama ze swoimi zachciewajkami.
Zachciało jej się owocu, znalazła sobie wytłumaczenie, aby go zjeść. Aby nie czuć się samotna w swoim nieposłuszeństwie poczęstowała Adama, Adam, jako, że pewnie myślał o meczu Polska-Kolumbia, bezmyślnie zjadł owoc stając się współwinnym. Ot i cała historia.
Może sądzę po sobie, ale ja tak mam, że dla każdego swego złego czynu czy zachciewajki znajdę usprawiedliwienie i wymówkę, czasami taką, że sam siebie nie podejrzewałbym o tak skuteczna argumentacjęWink
Wszystko to kwestia chęci i motywacji
A Maryja "działa" tylko dlatego, że ludzie wolą mamusię od ojca bo bardziej się z nią utożsamiają i póki wierzą w to, że działa, to działać będzie.
To jest właśnie moc wiary co góry przenosi
Odpowiedz
Gerald. Podsumowując naszą dyskusję. Oboje zgadzamy się, że kult Maryi jest niebiblijny i odciąga ludzi od Boga. tak???
Odpowiedz
Zdecydowanie tak.
Powiem więcej. Moim zdaniem ludzie, którzy uprawiają kult maryi nie mają nic wspólnego z chrześcijaństwem co widać po owocach

Edycja
Jeszcze dorzucę bo naprawdę warto przeczytać tekst o Maryśce, nie mylić z ziołem
Maryja kontra Maria
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości