Ankieta: Który z tych kryteriów uważacie za najbardziej przydatne
1
100.00%
1 100.00%
2
0%
0 0%
3
0%
0 0%
4
0%
0 0%
5
0%
0 0%
6
0%
0 0%
Razem 1 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto może być chrześcijańskim nauczycielem?
Uwaga to tylko moje zdanie. Na jego poparcie mam jedynie własne obserwacje. Jeżeli ktoś oczekuje, że będę cytować biblię w tym wątku to się myli. Mam 15 lat i próbuję zauważyć ludzi których opinia jest coś warta. Więc wymienię cechy jakie powinien mieć człowiek do którego jak macie jakiś problem natury religijnej/duchowej możecie się zwrócić bez obawy, że z mózgu zrobi wam sieczkę. 
1 Powinien mieć co najmniej 30 lat. Wcześniej ludzie bardzo rzadko są dojrzali.
2 Powinien potrafić przedstawić wnioski z biblii w taki sposób, żeby było to zrozumiałe dla zwykłych ludzi.
3 Jeżeli tworzy bzdurne teorie i mówi, że ma to potwierdzenie w biblii a ewidentnie nie ma to nie warto go słuchać np. Mówi "Bóg nie czyni zła"
4 Jeżeli myśli, że biblia nie była pisana przez ludzi z perspektywy ziemi. Wyjaśnienie chodzi tu o taki wniosek np. W biblii napisano, że "Księżyc świeci" Więc świeci własnym światłem. Takie rozumowanie prowadzi do absurdów. Z perspektywy ziemskiej księżyc świeci. Biblia nigdzie nie mówi dlaczego. Nie mówi, że świeci własnym światłem ani nie mówi, że świeci światłem odbitym bo to nie jest książka do astrologi.
5 Jeżeli jest byłym księdzem, świadkiem Jehowy itd. Chodzi mi o to, że osoba będąca "głęboko" w jakiejś organizacji bardzo często z niej wychodząc ma jakieś zaburzenie postrzegania świata i biblii. 
6 Jeżeli przyczepi się do jakiejś teorii i szuka w biblii potwierdzenia tej teorii. np katolicy modlą się do obrazów więc szukają w biblii fragmentów które mówią, że wolno to robić a ignorują całą resztę biblii która krzyczy, że nie można tego robić
Uwaga! Nie chodzi mi o to, że z takimi ludźmi nie warto rozmawiać. Warto. Mogą oni nawet być dobrymi nauczycielami dlatego używam słowa "powinien" a nie słowa "musi być"
Ja osobiście pytam taką osobę. "Czy Bóg tworzy zło?" Jeżeli odpowie, że nie to jest u mnie skreślona jako nauczyciel. Chyba, że potem zmieni swoje poglądy

Jeżeli ktoś uważa, że jakiś z tych kryteriów powinno wylecieć lub dodałby jakiś własny punkt niech pisze 
Jakub Łuniewski
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości