Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Głos Boga
Taki krótki wątek bo przygotowuję się do tematu "Czym jest duch" i "Dwa czy jeden opisy stworzenia świata"

Mam do was takie pytanie czy Bóg do was kiedyś przemówił? Ja muszę przyznać, że Bóg odezwał się do mnie dwa razy. Było to podczas modlitwy gdy pytałem go o wyjaśnienie sprawy dotyczącej wiary. Miałem dwa sprzeczne fragmenty i pytałem: Który ma rację? Wtedy Bóg powiedział mi o innym fragmencie który łączy te dwa sprzeczne i sprawie, że już nie są sprzeczne. Po tym przemówieniu wszystko stało się takie proste. Pomimo tego próbowałem jakoś podważyć tę teorię ale po pewnym czasie zorientowałem się, że tworze jakieś nielogiczne wytłumaczenie. Samego głosu nie słyszałem. To było tak jakby ktoś włożył  mi myśl/zdanie  do głowy. Wiem, że to nie była moja myśl bo się pod nich różniła. To trudno jest opisać.

Przemówił do was Bóg jak tak to podzielcie się.
Odpowiedz
A czy możesz powiedzieć, o jakie dwa fragmenty i wyjaśnienie chodzi?
Odpowiedz
Nie mogę napisać jakie to były fragmenty bo musiałbym ich poszukać w biblii. jeden który Bóg mi powiedział był chyba z księgi Jeremiasza mam 90%pewności. Wiem, że to może wydawać się dziwne, że Bóg mi coś powiedział a ja nie pamiętam co ale moje podejście do modlitwy jest takie, że traktuję ją jako rozmowę. Nie pamiętam o czym rozmawiałem z kimś miesiąc temu. A w dodatku te fragmenty wyjaśniały mi pewną sprawę. Nie stanowiły centrum mojej wiary. Gdyby teraz Bóg przypomniał mi tamtą sytuacje to chyba i tak bym jej tu nie napisał bo to była taka prywatna rozmowa. Martin miał fajny odcinek o nazwie Przypadek Jana Pawła tam powiedział fajną rzecz, że ludzie lubią powtarzać. Jeżeli ja teraz bym z kimś dyskutował to powiedziałbym, "że w biblii znalazłem to tak i tak" a nie bo "Bóg mi tak powiedział." Mogę nie być dla kogoś na tyle wiarygodną osobą, że uznana moje spotkanie za prawdziwe. Co innego gdyby Bóg powiedział mi idź i powiedz coś komuś wtedy powiedziałbym, że mówię od Boga.
Odpowiedz
Ok, a co do tego:

Cytat:Wtedy Bóg powiedział mi o innym fragmencie który łączy te dwa sprzeczne i sprawie, że już nie są sprzeczne.

W jaki dokładnie sposób Bóg ci o tym powiedział? Podyktował ci treść fragmentu w głowie? Usłyszałeś namiary typu "Rzymian piętnaście przez szesnaście"?
Odpowiedz
To trudno wytłumaczyć. To było tak jakby powiedział mi ten fragment prosto do głowy. Powiedział to w ciągu jednej sekundy. Powiedział treść tego fragmentu a ja wiedziałem jaka to księga rozdział i werset.
Odpowiedz
(2018-08-03, 06:24 PM)Tizment.90 napisał(a): To trudno wytłumaczyć. To było tak jakby powiedział mi ten fragment prosto do głowy. Powiedział to w ciągu jednej sekundy. Powiedział treść tego fragmentu a ja wiedziałem jaka to księga rozdział i werset.

Czy miałeś wcześniej do czynienia z tym fragmentem, czy wtedy go spotkałeś po raz pierwszy? W sensie czy czytałeś już wcześniej tę księgę i rozdział?
Odpowiedz
Czytałem tą księgę, ale nie zagłębiałem się nad nią. Raczej nie było szansy żebym sobie przypomniał. W dodatku to nie była moja myśl. Jak coś sobie przypominam to wygląda to zupełnie inaczej
Odpowiedz
Nie wierzę ci.
Słyszałem od zbyt wielu ludzi podobne rewelacje i ludzie ci mówili rzeczy sprzeczne ze sobą wszyscy twierdząc, że przekazał im coś duch święty.
W takiej sytuacji zostaje tylko nie wierzyć nikomu.
Odpowiedz
(2018-08-03, 08:21 PM)Eliahu napisał(a): Nie wierzę ci.
Tyle, że ten wątek ma polegać na tym, że każdy może powiedzieć jak wyglądała jego rozmowa z Bogiem. A nie na tym czy moja rozmowa była autentyczna.
Ocenę zostaw sobie.
Odpowiedz
Dlatego napisałem też, że w takich sprawach nie wierzę na słowo nie tylko tobie ale nikomu.

A gdybym był złośliwy to bym napisał, że wczoraj rozmawiałem z Bogiem i powiedział mi, że nigdy z tobą nie gadał. Tongue
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości