Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inne metody weryfikacji
(2019-01-13, 09:41 AM)bartekulka napisał(a): Będę brutalnie szczery.

Skoro od 2 tys lat nie ma żadnego dowodu, to po jaką cholerne zawracać sobie tym całym chrześcijaństwem głowę. Może ono jest gówno warte i o kant dupy rozbić?
Bardzo dobre pytanie. Jedni uważają, że tak, a inni uważają, że nie. Wybierz sobie dowolną opcję
Poszlaki jakie mnie przekonują podałem ci na priv to nie będę się powtarzał bo i tak ciebie nie przekonują.
Cytat:Pewnie dostanę bana albo coś za styl jaki napisałem, ale wypowiadam się szczerze
Pragne cię uspokoić, że za przekonania, ani ich brak tutaj się nie banuje, "albo coś", a styl choć ekspresyjny to nikogo nie obraża więc jest OK. Jedynie trochę mnie przeraziło zabijanie dla dowodu, ale jak rozumiem to jakby wyrażenie swojej determinacji, a nie dosłowna chęć mordu, mam nadzieję...ykhm
Nikogo nie obrażasz, a jedynie poszukujesz, a że z pasją, to i dobrze.
Niestety ja nie umiem pomóc więc postaram się więcej nie wtrącać
Odpowiedz
(2019-01-18, 12:03 AM)Gerald napisał(a):
(2019-01-13, 09:41 AM)bartekulka napisał(a): Będę brutalnie szczery.

Skoro od 2 tys lat nie ma żadnego dowodu, to po jaką cholerne zawracać sobie tym całym chrześcijaństwem głowę. Może ono jest gówno warte i o kant dupy rozbić?
Bardzo dobre pytanie. Jedni uważają, że tak, a inni uważają, że nie. Wybierz sobie dowolną opcję
Poszlaki jakie mnie przekonują podałem ci na priv to nie będę się powtarzał bo i tak ciebie nie przekonują.
Cytat:Pewnie dostanę bana albo coś za styl jaki napisałem, ale wypowiadam się szczerze
Pragne cię uspokoić, że za przekonania, ani ich brak tutaj się nie banuje, "albo coś", a styl choć ekspresyjny to nikogo nie obraża więc jest OK. Jedynie trochę mnie przeraziło zabijanie dla dowodu, ale jak rozumiem to jakby wyrażenie swojej determinacji, a nie dosłowna chęć mordu, mam nadzieję...ykhm
Nikogo nie obrażasz, a jedynie poszukujesz, a że z pasją, to i dobrze.
Niestety ja nie umiem pomóc więc postaram się więcej nie wtrącać

Dzięki
Odpowiedz
(2019-01-17, 10:01 PM)bartekulka napisał(a): To co przemawia za zmartwychwstaniem, ponawiam pytanie Mateusza?

To w końcu EOT czy nie? Smile
Odpowiedz
Nie zakładam nowego wątku, ale wypunktuje, to co na dzień dzisiejszy dostrzegam jako powody wiary w zmartwychwstanie Jezusa i tego że zyje:
1. Relacja tekstowa NT
2. Wpływ Jezusa na życie ludzi-skąd wiadomo, że to on jak sprawdzic/zweryfikować?
3. Osobiste objawienie
4. Spełnienie prosby- proszę Jezusa o coś szczególnego, jeśli się to spełnia, to wiem, że żyje.
5. Jak osoba posłana przez Boga podejdzie do Ciebie i powie Ci coś czego nie mogła sama od siebie wiedzieć o Twoim życiu lub powie proroctwo i się spełni. Wtedy można uznać, że Jezus żyje. Są ludzie z darem prorokowania, więc Big mógłby się posłużyć dla każdej indywidualnej osoby, aby poświadczyc że jest, troszczy się i jesteśmy dla niego wazni.
6. Zewnętrzne źródła, czyli po za NT, które świadczą o zmianie osobowości Pawła.

Ma ktoś jakieś inne pomysły?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości